Sweterek to modne rozwiązanie na sezon jesienno-zimowy. Na święto lub odpoczynek i dla dobrych ludzi. I do pracy, i na wycieczkę, i do kina. I ciepły, i wygodny, i nie pognieciony, i wygląda stosownie. Ważne jest, aby zrozumieć, z czym można nosić sweter. I jeszcze ważniejsze, aby zrozumieć, jak wybrać sukienkę-sweater

Główną zasadą przy wyborze dzianiny sweter sukienka: SIZE MEANS!

Dobra sukienka ze swetrem pasuje tylko w ramionach poniżej łokcia, a to nie jest konieczne. Reszta ciała powinna pozostać całkowicie wolna. Nawet jeśli ciało jest idealne i nie ma nic do ukrycia.

Pomiędzy kobietą a swetrem musi być wystarczająco dużo powietrza, aby nie odsłaniał on żadnych szczegółów sylwetki. Żadnej postaci, nawet uroczo wymodelowanej. Obcisła sweterkowa sukienka w systemie "gut", niech spoczywa w spokoju na śmietniku historii mody, to nie lata 90-te ????.

Kolejna rzecz to sweter oversize wykonany z grubej włóczki. Nie zdradza żadnych tajemnic ciała i wygląda bardzo nowocześnie. Idealny dla kobiet wysokich, szczupłych i tęższych. Ale!

Kobiety o dużych rozmiarach i/lub drobnej budowie ciała powinny stosować oversize z rozwagąDuży

, gruby sweter nieuchronnie dodaje objętości. Dobrze jest, gdy własne objętości są skromne, gdy z szyi olbrzymiego swetra wyrasta łabędzia szyja, gdy masywne rękawy mają delikatne, smukłe nadgarstki. Jeśli pod swetrem znajdują się dwie smukłe nogi o nieskończonej długości - sukienka-sweter nad swetrem podkreślają tylko to.

Ale jeśli nogi nie są długie, jeśli wzrost nie jest duży, a ramiona i biodra są szerokie bez wydłużającego je swetra... Istnieje ryzyko, że na krótkich nogach zamienimy się w puszystą kulkę.

Aby tego uniknąć - wybierz sweter oversize, ale nie z grubej, szorstkiej przędzy, a z cienkiej wełnianej dzianiny. Naszym celem nie jest to, by sweter był przylegający, ale by nie dodawać do niego zbędnych dodatków.

Z czym nosić sukienkę-sweter oversizeJeśli

wybraliśmy sweter z cienkiej dzianiny, to pojawia się kolejny problem. Nawet jeśli rzecz jest swobodnie skrojona, nawet jeśli nie opina sylwetki jak pończocha, cienka dzianina może być zdradliwa. Wkrótce - narysuje na plecach marszczenia od bielizny lub jakiś inny niepotrzebny szczegół.

Aby tego uniknąć - nie zakładaj swetra na goły gorset. Pod swetrową sukienkę można założyć tank top, koszulę button-down, wreszcie... inną sukienkę)) A ta spodnia warstwa rozwiąże dwa problemy naraz: ochroni Cię w 100% przed niespodziankami i urozmaici Twoją garderobę.

Dziś na dżinsy i koszulę zakładamy luźną sweterkową tunikę i idziemy do pracy. Jutro założymy ją na koszulową sukienkę, wypuścimy kołnierzyk i mankiety i pójdziemy na spacer. A pojutrze zakładamy jasną spódnicę z cienkiego szyfonu lub koronkową sukienkę, spod której widać tylko kilka centymetrów, dodajemy eleganckie buty - i idziemy do teatru.

Warto przeczytać