Dziś każdy ma w kieszeni aparat fotograficzny z nieskończoną ilością materiału filmowego. Pokusa, by uwiecznić ukochaną osobę na tle fal jest ogromna. Ale jakość zdjęć, które zwykle robi się na plaży jest przeciętna. Żeby nie powiedzieć gorzej. Nawet dość smukłe i szczupłe piękności często wychodzą na zdjęciach z plaży jako coś w rodzaju mątwy. Obwiniają swoich fotoreporterów, mówiąc, że ich ręce wyrastają w złym miejscu. Może nie wszyscy z nich mają genialne ręce. Ale sukces zdjęcia zależy nie tylko od fotografa, ale także od modela. Pochylone plecy, opadające ramiona i wystający brzuch nie mogą być skorygowane nie tylko przez fotografa, ale nawet przez Photoshopa!

Jak pozować na plaży, żeby potem nie bolało bezcelowo wydanej pamięci telefonu? Oto kilka prostych zasad, które są dostępne dla każdego i przetestowane na czystym alkoholu i osobistym doświadczeniu. Spróbuj się do nich zastosować, a jakość Twoich zdjęć z plaży zmieni się nie do poznania!

1. Wyprostuj plecy i rozłóż ramiona!

Ta wskazówka jest zawsze aktualna, chodzenie z prostymi plecami jest przydatne w każdym dniu i w każdych okolicznościach. Ale w przypadku zdjęć jest to dwa razy bardziej istotne, a w przypadku zdjęć w kostiumie kąpielowym - trzy razy bardziej! Staraj się jak najbardziej wyprostować klatkę piersiową, dzięki temu Twoje plecy będą prostsze, klatka piersiowa wyższa, talia bardziej widoczna, a ogólna sylwetka lepsza!

2. Jeśli robisz zdjęcia na siedząco

,

im lepiej możesz wyprostować ramiona i plecy, tym mniejsze szanse na zgłoszenie wielu fałd zamiast talii! Skrzyżuj nogi i unieś je lekko na palcach - to optycznie je wydłuży i wyszczupli.

 

3. Stań do zdjęcia i wciągnij brzuch!

W żadnym wypadku nie jest szkodliwy, poprawia wygląd i ćwiczy też abs )). Ale do zdjęcia w kostiumie kąpielowym trzeba się postarać. Przy okazji, jeśli dobrze ujędrnisz klatkę piersiową, to chęć wciągnięcia brzucha pojawi się automatycznie ))

4. Jeśli robisz zdjęcie stojąc bokiem, postaraj

się

przesunąć pupę nieco do tyłu. Podkreśla talię i sprawia, że brzuch znika z pola widzenia. Jeśli skrzyżujesz nogi i uniesiesz się lekko na palcach, Twoje nogi będą wyglądały na dłuższe i szczuplejsze, biodra staną się węższe, a cała sylwetka będzie wyglądała lepiej. Zobacz drugie zdjęcie.

5. Jeśli robisz zdjęcia z profilu lub półobrotu

(tak na marginesie, półobrót jest najkorzystniejszą pozycją do zdjęcia, zmniejsza szerokość bioder o połowę)), upewnij się, że ciężar ciała spoczywa na stopie, która jest bardziej oddalona od aparatu. Jedna noga przed kamerą powinna być wolna od ciężaru. ZAWSZE! Także podczas robienia zdjęć w ubraniu. Ale w kostiumie kąpielowym, szczególnie. Zobacz trzecie zdjęcie.

I niby nie ma brzucha, ale na zdjęciu po lewej "narysowała" go sobie sama, odchylając się do tyłu i opuszczając ramiona.

6. Jeśli robisz zdjęcie na szezlongu,

nigdy nie pozuj leżąc na boku. Jest to pozowanie, które zadziwi każdego. Podnieś się na łokciu, drugą ręką zakryj brzuch (nawet jeśli go nie masz, nie szkodzi) i zbliż nogi do siebie.

Nawet modelka Victoria's Secret wyglądałaby źle w tej pozie )))

 

7. Skoro mowa o nogach

.

Pamiętaj, że obiektyw sprawia, że część ciała znajdująca się bliżej aparatu wydaje się większa na zdjęciu. Jeśli więc jesteś fotografowana z góry (co zdarza się cały czas, zwłaszcza gdy jest to mężczyzna), masz ogromną głowę, duże ramiona i krótkie nogi. Nawet jeśli są one naprawdę długie. Aby tego uniknąć, poproś fotografa, aby usiadł (możesz nawet położyć się na piasku) i umieść aparat na wysokości nóg, a nie nad głową. A jeśli fotografujesz w pozycji leżącej, poproś również fotografa, aby stanął przy Twoich nogach, a nie przy desce rozdzielczej.

8. Jeśli odsuniesz ramiona lekko do tyłu,

Twoje przedramiona będą wyglądały na smuklejsze. Wszystko jest jednak z umiarem. Możesz cofnąć łokcie, ale nie wyrzucaj barków do tyłu - w przeciwnym razie proporcje zostaną zaburzone i skończysz z brzuchem bliżej kamery - to jest to!

Portret "w talii" to rzadki przypadek, w którym najlepiej fotografować z góry. Nóg i tak nie ma na zdjęciu, więc nie można ich skrócić, ale brzuch i uda wyglądają na mniejsze. A piersi wyglądają na większe9

. Nigdy, nigdy, nigdy nie pochylaj głowy do przodu podczas pozowania.

To może nawet zjeść na swojej łabędziej szyi i dać jowly podbródek, nawet jeśli nie masz. Podnieś lekko podbródek i mocno dociśnij czubek języka do górnych zębów. Brzmi to głupio, ale pomaga to napiąć odpowiednie mięśnie i zacisnąć podbródek, nawet jeśli go masz.

Aż trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta!

10. Nie gonić za liczbami.

Lepsze dwa lub trzy naprawdę dobre zdjęcia niż cały folder śmieci. Wybierz zwycięską pozę, która wydaje się najbardziej naturalna i użyj jej.

Oczywiście, idealnie dopasowany kostium kąpielowy jest bardzo pomocny w tworzeniu wspaniałych ujęć. I szczupła sylwetka też, to oczywiste dla wszystkich. Jednak, jak widać, na tych zdjęciach kobieta jest taka sama, figura jest taka sama, nawet kostium kąpielowy jest taki sam! A ujęcia są BARDZO różne. Polecam wypróbowanie zalecanych póz przed lustrem w domu (zarówno "w tę", jak i "w drugą stronę") - a zobaczysz ogromną różnicę.

Życzę Wam wspaniałych wakacji i udanych zdjęć na plaży!

Warto przeczytać