W swoim nowym filmie "Manifesto", składającym się z 13 krótkich filmów, Cate Blanchett występuje w 13 rolach naraz. Jest tu choreografką, krzykliwą prezenterką telewizyjną, skromną gospodynią domową, bizneswoman, nauczycielką

... O

umiejętnościach transformacyjnych Cate nie ma co dyskutować, jest świetną aktorką. No i oczywiście kostiumolodzy i styliści zrobili wszystko, by zmienić wizerunek Kate z roli na rolę i nadać jej maksymalną wiarygodność w każdej z kolejnych scen.

A dla mnie te ujęcia z filmu są bardzo odkrywcze nawet nie tyle pod względem operatorskim, co stylistycznym. Zwróć uwagę na zbliżenia. Nawet nie widząc scenerii, nie wiedząc, który kadr w tle to szkolna klasa, który to klub nocny cyganerii, a który to sala prób teatralnych, potrafimy bezbłędnie odróżnić nauczycielkę od baletnicy, menedżera finansowego od aktorki teatru lalek, gospodynię domową od prezenterki telewizyjnej. Mało tego, na niektórych zdjęciach Kate wydaje się o 10-15 lat starsza niż na innych. I to nie tylko poprzez "wczucie się" w obraz, ale także poprzez fryzurę, makijaż i ubiór. Już same wizualizacje mówią nam wiele o postaci, zanim jeszcze aktorka otworzy usta.

Zastanów się nad tym. Nasze włosy, makijaż, ubrania i mimika twarzy mogą wiele o nas powiedzieć. Czasami o wiele więcej, niż byśmy chcieli. A czasem zupełnie inaczej niż chcielibyśmy to przekazać )))) Czasami menedżerowie finansowi wyglądają jak nauczyciele, a matki rodzin o dobrych intencjach ubierają się jak gwiazdy klubów nocnych.
A jeśli zapytacie mnie, dlaczego w ogóle podążamy za modą, analizujemy trendy i dostosowujemy swój wygląd do aktualnych tendencji w modzie, to moja pierwsza odpowiedź brzmiałaby: aby świadomie komunikować światu dokładnie to, co chcemy przekazać o sobie. I dokładnie tyle, ile chcemy))

I łatwo zgadniecie, która z nich jest nauczycielką, a która gospodynią domową?

Zdjęcie z www.cate-blanchett

.comMetryka: Porady

stylistyczneClocheCzy

zgadzasz się z tym

? Nie zgadzasz się? Tak czy inaczej, napisz komentarz! Zawsze je czytam i staram się szybko na nie odpowiadać. I odwiedzajcie częściej, zawsze jest tu dużo ciekawych rzeczy )) Twoje starcie

Warto przeczytać