Jak udekorować choinkę w nietypowy, kreatywny i nowy sposób to pytanie, które zadajemy sobie co roku, gdy nadchodzi grudzień. Ale czy choinka

jest naprawdę niezbędna, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem w Nowym Roku? Jak się okazuje, nie )). Projektanci i ludzie z wyobraźnią wymyślili 1000 i 1 sposobów na udekorowanie choinki, bez posiadania choinki!

Dziś przyjrzymy się tylko 15 alternatywnym sposobom na udekorowanie choinki, która nie istnieje.

Jak udekorować choinkę "malowaną" na ścianieJednym

z

łatwych sposobów na udekorowanie choinki bez kupowania drzewka jest namalowanie go na ścianie lub kupienie gotowego plakatu z choinką

i powieszenie go na ścianie.

Następnie możesz udekorować swoje "pomalowane" drzewko zabawkami i światełkami. Tak jak palenisko Papy Carlo ogrzewało go, mimo że był to tylko obraz na płótnie, tak samo takie "fotodrzewo" ogrzewałoby duszę myślami o świętach.

Malowana choinka. Zabawki są prawdziwe!

Jak ozdobić choinkę i stworzyć go w tym samym czasie można

rozwiązać problem jeszcze łatwiej, a nawet nie kupić malowane cho

inki.

Zróbmy sami sylwetkę choinki na ścianie

- z ozdób świątecznych i żarówek...Choinka z samych zabawek. Najważniejsze to ich nie oszczędzać! ze

świątecznych girland i tinsel..

.Choinka z girlandy z

samych świąte

cznych kulek...Choinka-malowanie z kulek Wystarczy

tylko jeden zielony "deszcz", jedna girlanda i kilka małych kulek, aby stworzyć choinkę z niczego. Całą konstrukcję można przymocować do ściany za pomocą małych kawałków taśmy w ciągu około 5 minut.

Sylwestrowy minimalizm.

Nie

jest on

nawet wykonany z dekoracji, ale z przedmiotów dekoracyjnych, guzików, małych zabawek i wszystkiego, co można znaleźć na ścianie. Te małe rzeczy nie ważą dużo i mogą być łatwo przymocowane do ściany za pomocą kawałka podwójnej taśmy. Alternatywnie, można ozdobić na kawałku cienkiej tektury i przykleić go, a następnie umieścić go na ścianie z tektury.

Choinkę ze wszystkiego, co nie wiedziałeś, gdzie postawić,

możesz też "stworzyć"... ze zdjęć. I wtedy ty możesz dekorować ten alternatywny drzewo z girlandami. Możesz świętować Sylwestra z bliskimi, którzy w tym czasie są poza domem.

Najlepszą ozdobą choinkową są twarze przyjaciół!

Miłośniczki i kolekcjonerki biżuterii mogą stworzyć choinkę z ulubionych broszek, korali, bransoletek i wisiorków. Nie ma potrzeby dekorowania takiego drzewka: jest ozdobą samą w sobie. Drzewko jubilerskie może być wykonane z biżuterii, ponieważ nikt nie musi niczego poświęcać; po zakończeniu sezonu świątecznego, drzewko można łatwo zdemontować, a biżuteria wraca do swojego pierwotnego przeznaczenia.

Dla tych, którzy lubią glamour,

można łatwo zmontować i udekorować choinkę z kawałków tkaniny

.

Jeśli nadal masz jakieś nieopakowane kawałki papieru pakowania, można zrobić choinkę i udekorować go w tym samym czasie

. Papierowa choinkaAle

to wszystko są płaskie "choinki". Są one bardzo pomocne w sytuacjach, gdy w mieszkaniu lub biurze nie ma miejsca na tradycyjną choinkę. Ale co jeśli chcesz nie tylko kontury, ale również kształt? Czy można stworzyć objętościową, wypukłą, trójwymiarową choinkę

z improwizowanych materiałów? Tak jest!

Jak udekorować choinkę... na suficie Wszystko

, czego

potrzebujesz, to cienka przezroczysta żyłka wędkarska i mnóstwo, mnóstwo świątecznych pił

eczek.

I wcale nie musi być zielony )). Nawet jeśli kulki są fioletowe, to jeśli zostaną prawidłowo rozłożone, stworzą odpowiedni kształt i każdy bezbłędnie odgadnie w nim choinkę)))

Wisząca choinka. Uwalnia podłogę!

Alternatywny i bardziej kompaktowy wariant "wiszącej" choinki wykonanej z balonów. Jak widać, balony są wielokolorowe, ale kształt nadal zdradza, że jest to choinka ????

Fantazyjna choinka z fantazyjnej księgarniJak

udekorować choinkę... książkamiW

zasadzie choinkę

można zrobić prawie ze wszystkiego. Na przykład książki. Taka choinka nie wymaga żadnych nakładów (jeśli oczywiście macie dom pełen książek), zbiera się ją w pół godziny, a książki się nie psują. Dodaj do tego świąteczne lampki i święta są tuż za rogiem

! Choinka dla prawdziwych czytelników

Oto alternatywny sposób na stworzenie choinki z książek i innych materiałów drukowanych. Ta metoda jest bardziej traumatyczna dla książek. Do tej choinki warto wykorzystać to, co już w połowie było z makulatury. Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wprowadzenie go w świąteczny nastrój.

Papierowa choinka. Ale nie banalny!

Z czego jeszcze można zrobić choinkę? Nawet z palet!

Wystarczy

wyobraźnia, chęci i zapał...)

Stylowa choinka z makulatury

Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żadna alternatywna choinka... Wystarczy skręcić cienkie wstążki w kilka choinkowych kul i zawiesić je na żyrandolu

. Wisząca alternatywa dla choinkiNie

zapomnij świątecznie udekorować nie tylko choinki, ale także... lodówki

. Spójrzmy prawdzie w oczy

: lodówka jest nie mniej ważna niż sylwestrowe dekoracje!

Życzę Wam wesołych i twórczych świąt. A czy kupić choinkę, naturalną czy sztuczną, czy też w ogóle się bez niej obyć - niech każdy zdecyduje sam!

Tagi: Stylowe poradyCzy zgadzasz się z tym

? Nie zgadzasz się? Tak czy inaczej, napisz komentarz! Zawsze je czytam i staram się szybko na nie odpowiadać. I odwiedzajcie częściej, zawsze jest tu dużo ciekawych rzeczy )) Twoje starcie

Warto przeczytać