Jak dobrać kostium kąpielowy do swojego typu sylwetki? Tak, aby nie zepsuć sylwetki, a raczej nieco ją upiększyć? Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką idealnego, dobrze wyprofilowanego i szczupłego ciała, przeglądaj dalej. Ten artykuł nie jest dla Ciebie. Każdy kostium kąpielowy będzie na Ciebie pasował - nie potrzebujesz porady stylisty.

Ale z każdym innym porozmawiajmy o tym, jak kostium kąpielowy może pomóc zharmonizować nasze naturalne proporcje i poprawić nasze samopoczucie na plaży. Bądźmy szczerzy, plaża to strefa zagrożenia w wysokim stylu. Nigdzie indziej nie nosimy tak mało materiału, a nie pokazujemy światu tak wiele odsłoniętego ciała. Dlatego źle dopasowany kostium kąpielowy może okazać się prawdziwą katastrofą stylistyczną. Jeśli jednak uda Ci się to zrobić dobrze, masz szansę rzucić wyzwanie swojej anatomii i widocznie spłaszczyć sylwetkę.

Najczęstszym problemem w doborze kostiumu kąpielowego jest dysproporcja

objętości. Objętość bioder nie pokrywa się z objętością klatki piersiowej. Góra z jednego rozmiaru, dół z innego. Brzmi znajomo? To nie jest problem Twojego ciała i to nie Twoja wina, że nie pasujesz do standardowej siatki rozmiarów. To problem producentów, to ich zadanie, aby dostosować się do Twoich potrzeb i zapewnić udany kostium kąpielowy dla każdej sylwetki.

Na szczęście wiele marek zdało sobie z tego sprawę już dawno temu i zrezygnowało z pomysłu sprzedawania jednoczęściowego kostiumu kąpielowego jako pojedynczego elementu. Szyją całą gamę różnych stylów z tej samej tkaniny, aby przejść z zakresu spodów w tym samym lub dobrze dopasowanej tkaniny. Jest to świetna opcja z każdego punktu widzenia. Po pierwsze, możesz wybrać modele i rozmiary topów i fig, które pasują idealnie bez konieczności kompromisów.

A po drugie, jest tu mnóstwo miejsca na wyobraźnię i zabawę stylem. Nie musisz nosić czerwonej góry i czerwonego dołu. Możesz się bawić, łączyć monochromatyczną górę z drukowanym dołem lub odwrotnie. A dla najodważniejszych, nawet połączenie dwóch różnych nadruków w jednym kostiumie kąpielowym.

Łączenie różnych kolorów na górze i na dole może być świetnym pomysłem, nie tylko na zabawę stylem, ale także na harmonizację proporcji. Zazwyczaj jasne kolory sprawiają, że ciało wydaje się nieco większe i bardziej wypukłe. A ciemniejsze odcienie wręcz przeciwnie, optycznie zbierają ciało i wygładzają krągłości. Dlatego to, co chcesz zwiększyć, jest noszone w jasnych kolorach, a to, co musisz zmniejszyć, jest w ciemnych kolorach.

Jeśli chcemy dodać objętości klatce piersiowej i bufiastym udom, aby trochę się uspokoić, załóżmy jasną górę i ciemny dół. Jeśli chcesz powiększyć wąską miednicę i nieco zmniejszyć duży biust, zrób odwrotnie: załóż ciemny gorset i jasny strój kąpielowy.

Odwrócony trójkąt i kostium kąpielowy "halter"

Jeśli masz bardzo szerokie atletyczne ramiona, i wąskie biodra, będziesz pasował do zamkniętego typu gorsetu "halter".

To taki, w którym ramiączka są ułożone po przekątnej i zbiegają się na szyi. Ta ukośna linia optycznie zwęża ramiona. Możesz wypróbować kostium kąpielowy w tym stylu, lub jeśli chcesz nieco poszerzyć swoje biodra, wybierz gorset typu halter i szorty z obniżonym stanem.

Innym sposobem na wizualne zwężenie ramion jest cięcie ich również po przekątnej, ale z jednym. Asymetryczny top ozdobiony szeroką falbaną lub skrzydełkiem na ramieniu jest bardzo modny i będzie pasował wielu osobom. Jeśli klatka piersiowa jest mała, a ramiona szerokie - to jest to po prostu idealny styl.

Kostium kąpielowy ze skrzydełkami - wybawienie dla każdego!

Skrzydełka na ramionach - to generalnie cudowna modowa fanaberia, która zaskakująco sprawdza się w przypadku różnych typów kobiet. Jeśli masz bardzo grube ramiona i pełne ręce; lub jeśli twoje ramiona są szczupłe, ale nie chcesz pokazywać okolic pach; lub jeśli szybko ulegasz poparzeniom słonecznym i chcesz chronić swoje ramiona - we wszystkich tych przypadkach, skrzydełka na ramiona są po prostu przepisane przez lekarza. Poza tym optycznie zwężają i podkreślają nieco talię. Nie ma na świecie kobiety, która by go nie potrzebowała.

Idealny kostium kąpielowy dla figury typu "gruszka"

O szerokich ramionach się mówi, ale co jeśli masz odwrotnie - biodra są szerokie, a ramiona wąskie i klatka piersiowa mała? Wówczas nie należy zwężać góry liniami ukośnymi, ale raczej rozszerzać ją w poziomie. Wybierz kostium kąpielowy z odkrytymi ramionami i poziomymi falbanami - zrównoważy to Twoją sylwetkę. Może to być jednoczęściowy kostium kąpielowy lub góra w formie falbany w jasnym lub jaskrawym odcieniu oraz ciemne figi z wysokim stanem.

Kolejna wskazówka dla kobiet o krągłych biodrach. Kostiumy kąpielowe i kąpielówki z wysokim dekoltem po bokach, jak na zdjęciu po lewej, wydłużają nogi. Jeśli jednak na biodrach znajdują się jakieś "wgłębienia", wtedy bardziej przydatne będą stroje kąpielowe z niskimi bokami, jak na zdjęciu po prawej. Oto wybór: albo nogi nieco bardziej autentyczne wizualnie, albo bardziej harmonijna i płynna linia ud.

I trochę o skrzyni. Im bardziej go otworzysz, tym większy będzie się wydawał. Wszelkie dekolty w kształcie litery V, zaokrąglone gorsety sprawiają, że klatka piersiowa wygląda na większą. I na odwrót - zamknięty poziomy gorset bez rozcięć i zaokrąglonych linii sprawia, że klatka piersiowa wydaje się mniejsza. Wybierz gorset w zależności od tego, czy chcesz, aby Twoje piersi były widoczne w całej okazałości, czy też mają być nieco ciszej.

Kostium kąpielowy na sylwetkę

Z biodrami mamy do czynienia, podobnie jak z biustem. Teraz talia. Na szczęście kilka lat temu do mody wróciły majtki z wysoką talią. I to jest świetne, bo topienie się do talii to jest to, talia i podkreślać. A także ukrywają brzuszek, jeśli nie chcesz go otwierać. I nawet ci, którzy przez lata nie wychodzili z zamkniętych kostiumów kąpielowych, ponieważ trudno jest znaleźć bikini dla krągłych kształtów, mogą spróbować tej opcji i cieszyć się wreszcie wolnością w oddzielnym kostiumie kąpielowym.

Ponadto, kostium kąpielowy z wysokimi majtkami to urocza nutka retro w stylu touchy-feely. Nawet jeśli masz idealne kształty i pasuje Ci każde bikini, dla odmiany możesz sprawdzić się w roli pin-up girl w kostiumie kąpielowym tak staromodnym, że znów stał się modny.

Modne stroje kąpielowe - z modnymi nadrukami

Na koniec o nadrukach. Wszystkie fantazyjne nadruki na ubrania, jak również dopasowanie i stroje kąpielowe. Płatki, lampart, zebra - czemu nie?

Nie bój się też pasków na kostiumach kąpielowych, nawet poziomych. Popularny stereotyp, że poziome paski sprawiają, że wyglądasz grubo, jest tylko stereotypem. W paskach chodzi o rytm, a nie o orientację. Cienkie i częste paski nie sprawiają, że wyglądasz grubo, nawet jeśli są poziome. Szerokie i rzadkie paski mogą sprawić, że będziesz wyglądać grubo, nawet jeśli są pionowe.

A ukośne paski to tajna broń projektantów. Udane połączenie ukośnych pasków zdziała cuda z Twoją sylwetką. Dlatego, jeśli zobaczysz w sklepie kostium kąpielowy w ukośne paski, natychmiast go chwyć i biegnij przymierzyć!

Niniejszym życzę Państwu wspaniałego lata i udanych wakacji! I pamiętaj: nie ma figury, która nie jest gotowa na plażę. Istnieją nieudane stroje kąpielowe i dziwni ludzie, którzy z jakiegoś powodu wymagają perfekcji od innych. Jak zatwierdzić udany kostium kąpielowy, teraz wiesz. A ci krytycy po prostu nie są warci twojej uwagi.  

Warto przeczytać