"Mam nieregularną figurę", "Nic mi nie kupisz", "Takich jak ja nie szyje się dla takich jak ja"... Brzmi znajomo? Jak wiele kobiet zniechęca się i przestaje robić zakupy, bo nigdzie nie są mile widziane ze swoją figurą. Szczególnie często zdarza się to kobietom o dużych rozmiarach, które lubią być diagnozowane z tą podstępną "niestandardową figurą". "

Trudność polega na tym, że każda niestandardowa figura jest na swój sposób niestandardowa i zmiana jej typu jest prawie niemożliwa. Typ sylwetki zależy od sposobu rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie i jest uwarunkowany genetycznie i hormonalnie.

Jeśli masz kształt "gruszki",

Twoje biodra zawsze będą szersze niż ramiona, a ich objętość będzie znacznie większa niż klatki piersiowej. Bez względu na to, jak cienka kobieta z gruszką kształt, to wydłużony do dolnej części ciała pozostaje, a biodra są nadal dominującą postać.

Jeśli masz typ odwróconego trójkąta,

to jest dokładnie odwrotnie. Dominują szerokie ramiona, duży biust, masywne plecy oraz wąskie biodra i szczupłe nogi. Niezależnie od tego, czy się odchudzasz, czy przybierasz na wadze, kształt jest wciąż taki sam.

Jeśli jesteś "Prostokątem",

nie masz talii i nie będziesz jej mieć, bez względu na to, jak szczupła jesteś.

"Nie można z prostokąta zrobić klepsydry.

To samo dotyczy kobiet o figurze jabłka, które nie mają wydatnej talii, ale mają wydatny brzuch. Wszystkie części ciała są obrzmiałe, zaokrąglone i sprężyste.

Ta typizacja jest bardzo surowa i prymitywna, w rzeczywistości istnieje o wiele więcej różnic i osobliwości kobiecych ciał. Każda figurka jest w zasadzie unikalna. Ale, w ten czy inny sposób, wszystkie te typy ciała mieszczą się w definicji "figury niestandardowej".

A przez wiele lat za "standardową" figurę uważano idealną "klepsydrę". Jednak w 2005 roku North Carolina State University przeprowadził ciekawe badanie mierzące parametry 6000 kobiet. Okazało się, że około 46% amerykańskich kobiet ma kształt prostokąta lub jabłka. Nie mają wyrazistej talii. Ponad 20% kobiet w USA ma figurę gruszki. Czternaście procent ma odwrócony trójkąt. A tylko 8% Amerykanek może pochwalić się figurą "klepsydry" z mniej więcej równą objętością klatki piersiowej i bioder oraz cienką, wyraźną talią.

Być może w naszych szerokościach geograficznych wyniki byłyby nieco inne. Ale faktem jest, że nawet tutaj kobiety o "idealnej" figurze są zanikającą mniejszością. Zdecydowana większość z nich ma jakieś "osobliwości", które utrudniają dobór garderoby.

Jednak po 40. roku życia odsetek kobiet o "niestandardowej figurze" szybko zmierza w kierunku 100%.

To nie jest takie standardowe, ta mityczna "standardowa" postać! Czego nie powinny i nie powinny robić osoby o szczupłej talii i "standardowych" proporcjach?

W sieci można znaleźć wiele porad stylistów na temat "Jak ubierać różne typy sylwetek". Można znaleźć dziesiątki artykułów o tym, dlaczego "odwrócony trójkąt" powinien unikać bladych topów i skrzyżowanych ramion, dlaczego kobiety o figurze "gruszki" dobrze wyglądają w spódnicach typu bouffant, a "prostokąt" i "jabłko" potrzebują sukienki o prostym kroju. Można próbować i uczyć się (często na własnych błędach)) i znaleźć wyważone, sprawdzone co do centymetra rozwiązania, które będą nam odpowiadać.

Jest jednak uniwersalne rozwiązanie -

ciernistą drogę do znalezienia idealnej sylwetki można przejść u Zosya Yanishevska. Stanowią one uniwersalne, stylowe rozwiązanie, które pasuje do wszystkich "nieregularnych" kształtów. To niesamowite, bo zazwyczaj to, co pasuje do "gruszek" jest przeciwwskazane dla "odwróconych trójkątów" i odwrotnie.

Długa sukienka kokonowa tworzy własną sylwetkę, w której gubią się szczegóły Twojej sylwetki. Kokon zamaskuje dysproporcję między szerokimi ramionami a wąskimi biodrami, ponieważ tworzy własne przedłużenie, w którym prawdziwa objętość bioder nie będzie nawet przypuszczalna. Z drugiej strony ukryje też szerokie biodra, biorąc odpowiedzialność za poszerzanie sylwetki - na siebie. Ukryje też brzuszek. Sukienka kokonowa nie ma znaczenia, czy masz długie nogi, czy talię. To pozostaje za kulisami, niech zgadują! A tak między nami, to nawet jeśli masz talię, a twoje nogi są długie i piękne. Czy zawsze chcemy się nim pochwalić?

Oprócz cech ciała, mamy wiele innych cech i cnót. Piękna skóra, na przykład. Bujne włosy. Jasny kolor oczu. A co najważniejsze, inteligentny i ciekawy wyraz tych oczu. Kiedy nosisz sukienkę Zosya Yanishevska, właśnie to jest najważniejsze. Te sukienki pozwalają ludziom zastanowić się nie nad ciałem kobiety, ale nad samą kobietą! Dają też możliwość zrelaksowania się i zapomnienia o tym, że ma się "niestandardową figurę".

Do czego nosić długi kokon?

Z długim płaszczem, który go zakrywa lub prawie zakrywa. Albo z krótką marynarką o prostym kroju. Z jasnymi szalikami, z koralikami, z broszkami. Wplatając w tę sukienkę za każdym razem nowe akcenty kolorystyczne i nowy nastrój. Być innym, a jednocześnie pozostać sobą.

Warto przeczytać